Tag plads på Lagoni Kaffebar og nyd en god kop kaffe eller et glas vin, mens du lytter til en række korte og lange fortællinger. Aftenen byder på en varieret samling af historier, der vil fange din opmærksomhed og tage dig med på en rejse gennem forskellige universer.
De tre fortællere vil levere deres historier med både humor og indlevelse, og der er noget for enhver smag. Uanset om du er til personlige anekdoter, fantasifulde fortællinger eller gamle historier i ny forklædning, så er denne aften noget for dig.
Arrangementet er åbent for alle, og det er en oplagt mulighed for at tilbringe en hyggelig aften i godt selskab. Lagoni Kaffebar tilbyder også lækre specialiteter, som kan nydes undervejs.
Praktisk information
Dato: Onsdag den 21. oktober 2026
Tid: Kl. 19.00
Sted: Lagoni Kaffebar, Svingelport 3, 3000 Helsingør
Entré: 75 kr
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her