7 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Helsingør. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Helsingør er to af de nye boliger, der er kommet til salg, villaen på Skovgaardsvej 16 og ejerlejligheden på Grollowstræde 1B.
Villaen på Skovgaardsvej 16 tilbyder en rummelig bolig på 195 kvadratmeter fordelt på 7 rum. Med en grundareal på 803 kvadratmeter er der god plads til udendørs aktiviteter. Ejendommen er sat til salg for 5.895.000 DKK.
Ejerlejligheden på Grollowstræde 1B fremstår som et mindre, men stadig attraktivt tilbud. Med et boligareal på 129 kvadratmeter og 4 rum, er denne bolig sat til en pris af 4.750.000 DKK. Grundarealet er her 646 kvadratmeter, hvilket giver en kompakt, men hyggelig udendørsramme.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.